Klauzula informacyjna – badania naukowe

Obowiązek informacyjny na podstawie artykułu 13 RODO*:

Administrator danych

Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych jest Uniwersytet Warszawski, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, 00-927 Warszawa.

Z administratorem można kontaktować się:

• listownie: Uniwersytet Warszawski, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, 00-927 Warszawa (należy wskazać jednostkę organizacyjną Uniwersytetu, do której kierowana jest korespondencja);
  • telefonicznie: 22 55 20 000.

Inspektor Ochrony Danych
Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, z którym można się kontaktować w sprawach dotyczących Państwa danych osobowych, wysyłając wiadomość na adres: iod@adm.uw.edu.pl. Z IOD można się kontaktować we wszystkich sprawach dotyczących przetwarzania Państwa danych osobowych przez Uniwersytet Warszawski oraz korzystania przez Państwa z praw związanych z przetwarzaniem danych osobowych.

Cele przetwarzania i podstawa prawna przetwarzania
Za Twoją zgodą przetwarzamy Twoje dane w celu przeprowadzenia badania z wykorzystaniem EEG.
Zgodę możesz cofnąć w dowolnym momencie wysyłając maila na adres: Jaroslaw.Zygierewicz@fuw.edu.pl

Okres przechowywania Twoich danych osobowych
Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez czas prowadzenia badań, a następnie zostaną zanonimizowane.

Odbiorcy Twoich danych
Odbiorcami Twoich danych będą podmioty uprawnione na podstawie przepisów prawa.

Twoje prawa związane z przetwarzaniem
Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z RODO tj. prawo dostępu do danych i ich sprostowania oraz prawo do usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo do sprzeciwu.

Obowiązek podania danych i konsekwencje niepodania danych

Podanie danych jest dobrowolne, jednak w przypadku ich niepodania nie będziesz mógł uczestniczyć w badaniu.

Prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych
Gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych masz prawo wnieść skargę do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w zakresie określonym w powyższym kwestionariuszu przez Uniwersytet Warszawski w celu przeprowadzenia badania/udziału w projekcie. Wiem, że przysługuje mi prawo do wycofania zgody w dowolnym momencie przez wysłanie maila na adres: jarekz@fuw.edu.pl.

Zapoznałem się z powyższym obowiązkiem informacyjnym.